سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 372
     گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی از گرگان به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان

     گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی از گرگان به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان

     مدیر کل هواشناسی گلستان از گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی که قریب به دو دهه روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مرکز استان برگزار می‌شود به گنبد‌کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان در شرق استان و بندر گز در غرب استان، جهت بهره‌برداری بهتر کاربران نهایی در راستای اهداف سامانه تهک، خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان گفت: جلسات هواشناسی کشاورزی که قریب به دو دهه در مرکز استان و روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار و نتایج آن پس از تحلیل شرایط آب و هوایی به‌صورت توصیه‌های فنی به کشاورزان، باغداران، دامداران، مرغداران، زنبورداران و ... در مرکز استان به کاربران نهایی از طریق بسترهای موجود اطلاع رسانی می‌شود، با توجه به تنوع کشت محصولات و وجود اقلیم‌های متفاوت در مناطق مختلف استان و درخواست کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، از اوایل تیر ماه سال جاری هفته‌ای یک‌بار در گنبد‌کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی استان و هر 10 روز یک‌بار در بندر گز واقع در غرب استان با حضور کارشناسان هواشناسی و کشاورزی در بخش‌های زراعت و اصلاح نباتات، باغبانی، دامداری و ... برگزار و با توجه به شرایط جوی و نوع کشت مناطق ذکر شده توصیه های فنی لازم صادر و جهت استفاده کاربران نهایی اطلاع رسانی می‌گردد.

     وی افزود: برگزاری این جلسات در علی‌آباد کتول نیز جهت بهره‌برداری بهینه کاربران نهایی در بخش مرکزی استان در حال پیگیری و برنامه‌ریزی است.

     داداشی در پایان تصریح نمود: در صورت نیاز به تحلیل ماهانه و فصلی، این موضوع با حضور نماینده‌ای از گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های مرکز استان در جلسات و یا ارتباط وب کنفرانس با مرکز پیش‌بینی و پایش استان انجام می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 401,193,568
تعداد بازدید امروز : 280,511
تعداد بازدید دیروز : 415,117
تعداد بازدید این ماه : 11,284,848