سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1892
     ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر چهارشنبه

     ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر چهارشنبه

     از بعدازظهر چهارشنبه 96/9/15 یک سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و گستره آن روز پنجشنبه نیمه غربی را در بر می گیرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، یکشنبه 96/9/12 در مناطق ساحلی استان گیلان و غرب مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی نمود و افزود: در روزهای یکشنبه و دوشنبه هوای سرد درنیمه شرقی کشور ماندگار است.

     به گفته وظیفه، طی این دو روز در نیمه غربی کشور جوی پایدار، حاکم خواهد بود که با توجه به سکون نسبی هوا افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت را به همراه خواهد داشت و این وضعیت در روز سه شنبه در مرکز و دامنه های جنوبی البرز نیز تداوم دارد.

     وظیفه از یکشنبه تا اوایل وقت سه‌شنبه 96/9/14 شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و از یکشنبه تا روز سه‌شنبه دریای عمان را مواج پیش‌بینی نمود و افزود: در این سه روز به سبب وزش باد به نسبت شدید در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور گرد و خاک پیش‌بینی نیز می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خصوص افزایش دما گفت: روز سه‌شنبه دمای هوا بین 4 تا 6 درجه در شمال و بین 3 تا 5 درجه در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد که روز سه‌شنبه در استان‌های اردبیل و گیلان با وزش باد گرم جنوبی همراه خواهد بود.

     وظیفه از ورود تدریجی یک سامانه بارشی از بعدازظهر چهارشنبه 96/9/15 از سمت غرب و شمال غرب کشور خبر داد و تصریح نمود: با ورود سامانه به کشور در این مناطق افزایش ابر، بارش باران و برف، در برخی مناطق وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می شود که در روز پنج شنبه 96/9/16 گستره بارش نیمه غربی کشور را در بر می‌گیرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 400,648,852
تعداد بازدید امروز : 150,912
تعداد بازدید دیروز : 483,405
تعداد بازدید این ماه : 10,740,132