سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/04
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1318
     تشدید بارش در زاگرس مرکزی از بعدازظهر دوشنبه 6 آذر

     تشدید بارش در زاگرس مرکزی از بعدازظهر دوشنبه 6 آذر

     از بعدازظهر دوشنبه 96/9/6 بارش در زاگرس مرکزی شدت می‌یابد و شامگاه دوشنبه بارش‌های رگباری پراکنده، مناطق مرکزی کشور را در برمی‌گیرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به تداوم ابرناکی و بارش باران طی روز شنبه 96/9/4 درسواحل شرقی و مرکزی خزر و پیش‌بینی بارش باران و برف در مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان‌رضوی و ارتفاعات سمنان، گفت: علاوه بر این مناطقی از استانهای تهران، جنوب سمنان و قم نیز در برخی ساعات باد شدید خواهند داشت.

     به گفته این مسوول، شنبه از لحاظ تغییرات دما، در شرق و شمال شرق کشور افت محسوس دما و در مناطقی از نیمه غربی افزایش دما پیش‌بینی می‌شود و در این روز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس نیز مواج است.

     وظیفه با بیان این‌که روز یکشنبه 96/9/5 جو آرامی در کشور حاکم خواهد شد، تنها در ابتدای روز در بخش‌هایی از خراسان‌شمالی، گلستان و شمال شرق خراسان رضوی، بارش‌های پراکنده را محتمل دانست و گفت: سپس بتدریج ابرناکی در این مناطق کاهش‌ می‌یابد و از بعد از ظهر یکشنبه در مناطقی از جنوب غرب و غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد شروع می شود و در روز دوشنبه نیز ادامه می‌یابد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با توجه به شدت یافتن بارش از بعدازظهر دوشنبه 96/9/6 در مناطق زاگرس مرکزی از احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در این مناطق خبر داد و افزود: این سامانه از شامگاه دوشنبه سبب بارش‌های رگباری پراکنده در مناطق مرکزی خواهد شد.

     وظیفه با بیان این‌که روز یکشنبه در نیمه غربی و در استان‌های شمالی کشور افزایش دما رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: خلیج فارس ابتدای روز یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

     وی در خاتمه گفت: روز دوشنبه در نیمه شمالی و شرق کشور افزایش دما و در جنوب شرق کاهش محسوس دما را خواهیم داشت.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 401,199,824
تعداد بازدید امروز : 286,767
تعداد بازدید دیروز : 415,117
تعداد بازدید این ماه : 11,291,104