سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/01
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1650
     آخر هفته در شمال‌غرب و ارتفاعات البرز برف می‌بارد

     آخر هفته در شمال‌غرب و  ارتفاعات البرز برف می‌بارد

     طی پنج‌شنبه و جمعه 96/9/3 در شمال‌غرب کشور و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و وزش باد رخ می‌دهد و پنج‌شنبه بارش در استان‌های ساحلی دریای‌خزر تشدید می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 96/9/1 در نیمه غربی و بخش‌هایی از جنوب، مرکز و شرق کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها در نیمه شمالی و شرقی خوزستان، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، نیمه غربی فارس، شمال بوشهر، غرب چهارمحال‌و‌بختیاری، جنوب لرستان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و برخی نقاط ایلام شدت بیشتری خواهد داشت. وی با اشاره به کاهش بارش در روز پنج‌شنبه 96/9/2 در دامنه‌های زاگرس و غرب کشور، گفت: طی این روز سامانه بارشی در جنوب، مناطقی از مرکز، شرق و شمال‌شرق کشور فعال بوده و سبب ابرناکی، رگبار باران و وزش باد شدید موقتی در این مناطق می‌شود و با حرکت شرق سوی سامانه، روز جمعه 96/9/3 درمناطقی از شرق و شمال‌شرق کشور ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد و در اواخر وقت جمعه این سامانه از کشور خارج می‌شود.

     وظیفه با توجه به وزش باد شدید جنوبی طی چهارشنبه در سواحل غربی خزر، تصریح نمود: از بعد‌از‌ظهر با نفوذ جریان‌های سرد شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی می شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت جوی در روز پنج‌شنبه، گفت: در این روز با تقویت بیشتر جریان‌های شمالی، بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای‌خزر به‌ویژه در گیلان و مازندران تشدید می‌شود و در استان‌های گلستان و خراسان‌شمالی و شمال خراسان‌رضوی ابرناکی و بارش باران و وزش‌ باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

     به گفته این مسوول، روز جمعه با کاهش بارش در غرب سواحل خزر، سامانه بارشی در مازندران، گلستان و خراسان‌شمالی فعال می‌باشد و طی روزهای پنجشنبه و جمعه دریای‌خزر و روز جمعه خلیج فارس مواج می‌باشند.

     وظیفه با بیان این‌که از چهارشنبه تا جمعه 96/9/3 بارش در مناطق سردسیر شمال‌غرب، زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز به صورت برف پیش‌بینی می‌شود، افزود: روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شمال‌غرب کشور و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و وزش باد رخ می‌دهد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خاتمه گفت: چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور روند کاهش دما رخ می‌دهد و به سبب نفوذ توده هوای سرد، روز پنجشنبه کاهش 6 تا 12 درجه‌ای دما در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه‌های البرز و روز جمعه در شمال‌شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 400,661,202
تعداد بازدید امروز : 163,262
تعداد بازدید دیروز : 483,405
تعداد بازدید این ماه : 10,752,482