سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/08/30
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1454
     کاهس 6 تا 12 درجه‌ای دما از پنج‌شنبه/ آبگرفتگی معابر در 16استان

     کاهس 6 تا 12 درجه‌ای دما از پنج‌شنبه/ آبگرفتگی معابر در 16 استان

     پنج‌شنبه 2 آذر 1396 دما در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و از روز جمعه در شمال شرق کشور 6 تا 12 درجه کاهش می‌یابد. از سه‌شنبه 96/8/30 تا پنج‌شنبه آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در 16 استان پیش‌بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان،با توجه به بارش شدید باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه 2 آذر 1396در مناطقی از کشور هشدار داد.
     وی تصریح نمود: سه‌شنبه 1396/8/30 دراستان‌های خوزستان، کهگیلویه‌و‌بویر‌احمد، غرب چهار‌محال‌و‌بختیاری، جنوب ایلام، جنوب لرستان، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی و برخی نقاط  استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، چهارشنبه 1396/9/1 در استانهای خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه غربی فارس، شمال بوشهر، غرب چهارمحال‌و‌بختیاری،جنوب لرستان، غرب کردستان،شمال غرب کرمانشاه، برخی نقاط ایلام و از اواخر وقت در گیلان،جنوب اردبیل، نیمه غربی مازندران و پنجشنبه 1396/9/2 در استانهای گیلان، مازندران، غرب فارس، جنوب کهگیلویه و بویر احمد، شرق بوشهر آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.
     وی با بیان این‌که
     از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه در ارتفاعات و نقاط سردسیر البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شمال غرب و غرب بارش به صورت برف می باشد، افزود: روز جمعه نیز بارش برف و باران در استانهای ساحلی خزر و بارش برف در اردبیل پیش بینی می شود و از این رو اختلال در تردد جاده های کوهستانی در این مناطق دور از انتظار نیست.
     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: طی این مدت در شمال خلیج فارس  بارش شدید باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و مواج بودن دریا رخ می‌دهد.
     این مسوول طی سه‌شنبه و چهارشنبه از وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما در استانهای ساحلی خزر به ویژه  گیلان و اردبیل خبر داد و افزود: از روز پنجشنبه به سبب نفوذ توده هوای سرد کاهش 6 تا 12 درجه‌ای دما در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و از روز جمعه در شمال شرق پیش بینی می‌شود.
     وظیفه در این راستا توصیه نمود: برای جلوگیری از خسارات احتمال، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 401,180,167
تعداد بازدید امروز : 267,110
تعداد بازدید دیروز : 415,117
تعداد بازدید این ماه : 11,271,447