سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/08/16
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1078
     تشدید بارش و کاهش دما در شمال‌‌غرب کشور و دریای‌خزر

     تشدید بارش و کاهش دما در شمال‌‌غرب کشور و دریای‌خزر      

     چهارشنبه و پنجشنبه 18 آبان 1396 علاوه بر تشدید بارش در شمال‌‌غرب کشور و استان‌های ساحلی خزر، دما نیز در مناطق مذکور کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به عبور جریانات تراز میانی جو، سه‌شنبه 96/8/16 در کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل بارش پراکنده و افزایش دمای موقتی حدود 3 تا 5 درجه پیش‌بینی نمود.

     وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 96/8/18 با تقویت جریانات تراز میانی جو، بارش در شمال‌غرب تشدید و گسترش یافته و رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و کاهش حدود 4 تا 6 درجه‌ای دما در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با توجه به شمالی شدن جریانات روی دریای‌خزر، گفت: سه‌شنبه در استان گیلان، بارش پراکنده باران و با تقویت این جریانات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، کاهش حدود 4 تا 8 درجه‌ای دما در گیلان و کاهش حدود 4 تا 6 درجه‌ای دما و ابرناکی با بارش‌ باران طی روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های مازندران و گلستان رخ می‌دهد.

     این مسوول از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه 96/8/18 در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، غبار محلی همراه با افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی نمود.

     وظیفه با اشاره به پیش‌بینی کاهش نسبی دما و همچنین شرایط پایداری و سکون نسبی هوا، تصریح نمود: طی هفته آینده شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور مهیا است که می‌تواند موجب آلودگی و کاهش کیفیت هوای این مناطق شود.

     وی یادآور شد: پنجشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 410,320,662
تعداد بازدید امروز : 186,102
تعداد بازدید دیروز : 418,653
تعداد بازدید این ماه : 7,907,788