سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/08/08
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 907
     کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور از چهارشنبه 10 آبان

      کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور از چهارشنبه 10 آبان

     چهارشنبه 10 آبان 1396 در نوار شمالی کشور، دما به صورت نسبی کاهش می‌یابد و در شمال غرب، ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه 96/8/8 در مناطقی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام و به‌تدریج اوایل شب در قزوین، البرز و تهران رشد ابر، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی نمود.

     وی افزود: این موج اوایل وقت روز سه‌شنبه 96/8/9 در ارتفاعات شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود و روز سه شنبه تنها سواحل غربی خزر و ارتفاعات شمال غرب رشد ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه 96/8/10 اشاره به نفوذ جریان‌های شمالی و گذر موج ترازمیانی جو، ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور، در شمال غرب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و در سواحل غربی ومرکزی خزر ابرناکی و بارش پراکنده باران پیش‌بینی نمود.

     این مسوول خاطرنشان کرد: دوشنبه وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما در گیلان و اردبیل تداوم خواهد داشت و از اواخر وقت از شدت وزش باد در این منطقه کاسته می‌شود.

     وظیفه در ادامه گفت: به سبب وجود گردوخاک بر روی عراق، در برخی نقاط شمال غرب و غرب کشور پدیده گرد و غبار رقیق پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 410,316,425
تعداد بازدید امروز : 181,865
تعداد بازدید دیروز : 418,653
تعداد بازدید این ماه : 7,903,551