سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/07/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1158
     پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات گیلان و مازندران

     پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات گیلان و مازندران

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 11 و 12 مهر 1396 در استان‌های گیلان و مازندران کمینه دما را حدود 10 درجه و در ارتفاعات این استان‌ها، بارش برف را پیش‌بینی نمود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه 96/7/10 در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بین نمود و افزود: از بعدازظهر دوشنبه بر شدت بارش در گیلان و شمال اردبیل افزوده خواهد شد. وی با بیان این که سه‌شنبه 96/7/11 با تقویت جریان‌های شمالی ضمن تشدید بارش، کاهش محسوس دما و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران رخ می‌دهد، تصریح نمود: این شرایط با شدت کمتر در خراسان شمالی و گلستان نیز پیش‌بینی می‌شود و چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده گستره بارش به مناطقی از دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش خواهد یافت.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، دریای خزر را از دوشنبه بعدازظهر تا اواخر هفته مواج و طوفانی پیش‌بینی نمود و افزود: از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج فارس مواج خواهد بود.

     این مسوول با اشاره به کاهش 7 تا 12 درجه‌ای دما طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های اردبیل و گیلان، اذعان نمود: انتظار می‌رود در این مدت کمینه دما در استان‌های گیلان و مازندران به حدود 10 درجه سلسیوس برسد و روز چهارشنبه بارش در ارتفاعات این استان‌ها به‌صورت برف خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 387,373,299
تعداد بازدید امروز : 361,370
تعداد بازدید دیروز : 399,581
تعداد بازدید این ماه : 7,418,244