سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/06/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 640
     پیش‌بینی وزش باد شدید در شرق کشور

     پیش‌بینی وزش باد شدید در شرق کشور

     از یکشنبه تا سه‌شنبه 96/6/14 در شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی شده است و طی این مدت در مناطقی از نیمه شمالی کشور رشد ابر و رگبار پراکنده باران را خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به نفوذ جریان‌های خنک شمالی از کاهش نسبی دما در شمال غرب و سواحل دریای خزر طی یکشنبه 96/6/12 خبر داد و افزود: در استان‌های گیلان و مناطقی از مازندران و بتدریج گلستان ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد و در مناطق شمالی آذربایجان‌شرقی و مناطقی از اردبیل و ارتفاعات البرز نیز رشد ابر، وزش باد و در بعد از ظهر بارش پراکنده دور از انتظار نمی باشد.

     وی خاطرنشان کرد: یکشنبه بارش در مناطقی از گیلان و غرب گلستان شدت بیشتری خواهد داشت.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور روز دوشنبه ابرناکی و بارش پراکنده باران در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ادامه می یابد و دریای خزر نیز طی یکشنبه و دوشنبه مواج می‌باشد.

     این مسوول تصریح نمود: بعدازظهر دوشنبه در هرمزگان و جنوب غرب فارس رشد ابر و رگبار پراکنده باران دور از انتظار نمی‌باشد.

     وظیفه، بعد از ظهر روز سه‌شنبه برای مناطقی از مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی رشد ابر و رگبار پراکنده باران پیش‌بینی نمود.

     وی در خصوص وزش باد و گرد و خاک گفت: از یکشنبه تا سه‌شنبه 96/6/14 پدیده غالب در شرق کشور به ویژه زابل، در برخی ساعات وزش باد شدید می‌باشد و از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه با افزایش سرعت وزش باد، پدیده گردوخاک در استان خوزستان دور از انتظار نمی باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 351,679,091
تعداد بازدید امروز : 219,467
تعداد بازدید دیروز : 268,297
تعداد بازدید این ماه : 1,048,830