سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/01/30
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2068
     وزش باد شدید و احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان ها

     وزش باد شدید و احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان ها

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید و احتمال وقوع سیل در در مناطق کوهپایه ای و روستاها در بخشی از دامنه های البرز طی بعد از ظهر و شامگاه چهارشنبه هشدار داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با بیان این که بعد از ظهر چهارشنبه، وزش باد از روی دریای خزر سبب تقویت رطوبت در دامنه های البرز شرقی و تشدید بارندگی می شود، تصریح نمود: بعد از ظهر و اوایل شب چهارشنبه، احتمال رخداد بارش موقت شدید و سیل محلی در مناطق کوهپایه ای و روستاها در دامنه های البرز در شمال سمنان، شرق گلستان، خراسان شمالی و نواحی کوهپایه ای شمال غرب استان خراسان رضوی وجود دارد.
     وی افزود:
     وزش باد شدید موقت نیز در این مناطق با سرعت 35 تا 55 کیلومتر بر ساعت در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال و شرق خراسان رضوی پیش بینی می شود.

     وظیفه با اشاره به مواج بودن دریای خزر طی بعد از ظهر و شامگاه چهارشنبه به خصوص در نیمه شرقی، توصیه نمود: شناورهای سبک صیادی خودداری و یا با احتیاط لازم تردد نمایند.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه به هموطنان توصیه نمود: در مناطق ذکر شده از کمپینگ و توقف در بستر و حاشیه رودخانه های فصلی و دائمی خودداری نموده و از رانندگی در جاده های که از عمق آب آن اطمینان ندارند، اجتناب نمایند.   

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 342,383,156
تعداد بازدید امروز : 68,755
تعداد بازدید دیروز : 351,527
تعداد بازدید این ماه : 2,184,738