سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/01/29
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1535
     آغاز بارش از شامگاه سه شنبه/وزش باد نسبتاً شدید در مناطقی از کشور

     آغاز بارش از شامگاه سه شنبه/وزش باد نسبتاً شدید در مناطقی از کشور

     از شامگاه سه شنبه بارش در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور آغاز می شود. روز چهارشنبه و پنجشنبه در مناطقی از کشور وزش باد نسبتاً شدید را خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به ورود سامانه بارشی از شامگاه سه شنبه 96/1/29، در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی را پیش بینی نمود و افزود: این وضعیت روز چهارشنبه دربخش هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های البرز غربی و مرکزی و به تدریج در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور رخ خواهد داد و در مناطق مستعد، تگرگ و در پاره ای نقاط  احتمال آبگرفتگی معابر عمومی نیز وجود دارد.

     وی با بیان این که روز پنجشنبه نیز در برخی نقاط شمال غرب، استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه وزش باد نسبتاً شدید در دامنه های البرز مرکزی و شرقی، برخی نقاط شرق و جنوب شرق می تواند منجر به گردوخاک موقتی در این نواحی شود و این وضعیت روز پنج شنبه در جنوب شرق کشور تقویت می شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به مواج بودن خلیج فارس از سه شنبه تا پنجشنبه، افزود: سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از بعد از ظهر روز چهارشنبه و طی روز پنج شنبه در خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش خواهد یافت. 
     این مسوول،چهارشنبه 96/1/30 در کرمانشاه، کردستان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی زنجان، شمال ایلام، شمال لرستان و به تدریج از بعدازظهر در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرزدراستان های تهران، البرز و قزوین، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی نمود.  
     وظیفه در خصوص وضعیت جوی طی پنج شنبه 96/1/31 گفت: رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و باد وگرد وخاک در سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی کرمان و مناطقی از خراسان جنوبی رخ می دهد.
     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با توجه به شرایط جوی فوق، توصیه نمود جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 342,382,502
تعداد بازدید امروز : 68,101
تعداد بازدید دیروز : 351,527
تعداد بازدید این ماه : 2,184,084