سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/01/28
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1992
     ورود سامانه بارشی از چهارشنبه 30 فروردین

     ورود سامانه بارشی از چهارشنبه 30 فروردین

     سامانه بارشی چهارشنبه 30 فروردین از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و  رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت را به همراه خواهد داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، بعدازظهر و اوایل شب دوشنبه 96/1/28 در کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی نمود.
     وی از ورود سامانه جدیدی از اوایل وقت چهارشنبه خبر داد و افزود: با ورود این سامانه از شمال غرب و غرب کشور، بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس آغاز می شود و به تدریج از بعدازظهر گستره بارش به دامنه های البرز و شمال شرق کشور خواهد رسید.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، پیامد ورود این سامانه را رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در کوهپایه ها، صاعقه در مناطق مستعد تگرگ و در پاره ای از نقاط احتمال آبگرفتگی معابر عمومی اعلام کرد.

     وظیفه بر این اساس، چهارشنبه 96/1/30 در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، غرب کردستان، شمال زنجان و به تدریج از بعدازظهر ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز و قزوین، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی نمود.
     وی با توجه به شرایط جوی فوق، توصیه نمود: جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
     به گفته این مسوول، اطلاعات در مورد تغییرات شدت سامانه بارشی و گستره بارش در روز سه شنبه به روز رسانی خواهد شد.  
      

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 342,382,688
تعداد بازدید امروز : 68,287
تعداد بازدید دیروز : 351,527
تعداد بازدید این ماه : 2,184,270