سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/01/26
     تعداد بازدید: 11460
     اخطاریه شماره 8 شنبه مورخ 96/01/26

       در حال حاضر تصاویر ماهواره هواشناسی بیانگر پوشش ابرهای جوششی در استانهای غربی کشور  است همچنین تصاویر رادار هواشناسی و  گزارشهای ایستگاههای هواشناسی بیانگر بارش باران  در برخی استانهای غرب کشور در ایلام و کرمانشاه و دامنه های جنوبی البرز در استان قزوین است. امروز (شنبه) انتظار می رود  با تداوم جریانهای گرم ومرطوب و گذر  ناوه تراز میانی سبب بارشهای رگباری توام با رعدوبرق و باد شدید موقت، موجب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها در کرمانشاه، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، نیمه جنوبی همدان، مرکزی،  شرق گیلان،  غرب مازندران  و دامنه های البرز در استانهای  قزوین، البرز و تهران شود.
     لازم به ذکر است مهمترین مخاطره این گونه سامانه های همرفتی بارشهای شدید موقت، وقوع صاعقه و تندباد شدید موقت ( طوفان تندری) می باشد که می تواند منجر به سیلاب و شکست درختان شود.
     بنابراین توصیه می شود ضمن رعایت نکات ایمنی و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت،  از توقف در حاشیه رودخانه ها، کانالها و مناطق مستعد سیلاب و همچنین از تردد غیر ضروری در رود دره های مناطق کوهستانی خودداری گردد.  همچنین بازبینی تابلوهای شهری و تخلیه آبراهها و کانالها برای جلوگیری از خسارت  باد شدید و سیلاب موقت توصیه می شود.

      فایل پیوست
      
     ekhtar850.41  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 340,279,464
تعداد بازدید امروز : 81,046
تعداد بازدید دیروز : 347,740
تعداد بازدید این ماه : 81,046