سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1395/11/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 5433
     بارش تا جمعه ادامه دارد

      

      

      بارش تا جمعه ادامه دارد

     از چهارشنبه تا جمعه 29/11/95، برای اکثر استان های کشور بارش برف و باران پیش بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان در خصوص وضعیت بارش کشور از چهارشنبه  تا جمعه 29/11/95 گفت:

     چهارشنبه مورخ 1395/11/27 بارش باران گاهی با رعدو برق و وزش باد شدید در کهگیلویه و بویراحمد،  فارس، بوشهر، نیمه شرقی خوزستان، مرکز و نیمه غربی کرمان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری؛ بارش برف در کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، دامنه های البرز در قزوین، البرز و تهران؛ بارش برف و باران در کرمانشاه ؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در خراسان رضوی که در مناطق شمالی استان بارش به شکل برف خواهد بود.
     پنجشنبه 1395/11/28 بارش شدید باران گاهی با رعدو برق و وزش باد در فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، شمال و غرب هرمزگان، نیمه غربی کرمان؛ بارش برف در آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، دامنه های البرز در قزوین، البرز، تهران و سمنان؛ بارش برف و باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان و مازندران.
     جمعه 1395/11/29 بارش شدید باران با رعد وبرق و وزش باد در بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، یزد، کهگیلویه و بویر احمد؛ بارش برف و باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان؛ بارش برف و باران در مازندران و گلستان؛ بارش برف در گیلان، اردبیل و خراسان شمالی، بارش برف و باران در قزوین، البرز و تهران.
     وی خاطر نشان کرد: طی این مدت به ویژه روز جمعه در مناطقی کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی وزش باد شدید پیش بینی می شود.
     وظیفه افزود: طی مدت یاد شده بارش شدید باران در استان های جنوبی کشور موجب طغیانی ماندن مسیل ها و رودخانه ها و بارش برف موجب اختلال در تردد جاده های کوهستانی خواهد شد که در البرز مرکزی و غربی با کولاک و خطر ریزش بهمن نیز همراه خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، توصیه نمود: جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم به ویژه هنگام تردد جاده ای به کار گرفته شود.   

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 340,838,919
تعداد بازدید امروز : 286,121
تعداد بازدید دیروز : 354,380
تعداد بازدید این ماه : 640,501