سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/11/18
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2969
     هوا در نیمه شمالی کشور تا پایان هفته سرد است

     هوا در نیمه شمالی کشور تا پایان هفته سرد است

     دمای هوا در نیمه شمالی کشور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه بطور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و سرما تا آخر هفته در این منطقه ماندگار خواهد بود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به نوار غربی کشور و همراه شدن این سامانه با جریانات سرد شمالی، گفت: بتدریج طی روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش باران و برف و کاهش دما در نیمه غربی کشور ادامه خواهد داشت و اواخر وقت یکشنبه بارش های پراکنده باران در شمال شرق کشور نیز رخ خواهد داد.

     وی در خصوص کاهش دما در نیمه شمالی کشور گفت: دمای هوا طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در نیمه شمالی کشور از جمله استان تهران بطور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت و بیشینه کاهش دما طی مدت ذکر شده برای سواحل دریای خزر 15-10 درجه و برای شمال غرب، غرب و استان تهران 12-7 درجه خواهد بود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ماندگاری هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا آخر هفته جاری، بیان نمود: از اواخر وقت روز دوشنبه از مقدار بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود و با حرکت این سامانه به سمت شرق در روز سه شنبه بارش برف و باران برای سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

     به گفته این مسئول خلیج فارس روز سه شنبه مواج و طوفانی و دریای خزر طی روزهای دوشنبه و سه شنبه مواج پیش بینی می شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 577,184,016
تعداد بازدید امروز : 334,259
تعداد بازدید دیروز : 362,764
تعداد بازدید این ماه : 1,981,402