سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/11/07
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1941
     کشاورز باید بداند تا بهتر عمل کند

     کشاورز باید بداند تا بهتر عمل کند

     جلسه هم اندیشی سازمان تعاون روستایی، هواشناسی و روسای تشکل ها و اتحادیه تعاونی روستایی گلستان چهارشنبه 7/11/94 در محل سالن اجتماعات سازمان تعاون روستایی در گرگان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، محمدرضا رضوی مدیر کل هواشناسی استان چهارشنبه 7/11/94 در جلسه هم اندیشی سازمان تعاون روستایی، هواشناسی و روسای تشکل ها و اتحادیه تعاونی روستایی گلستان با اشاره به تاریخچه استفاده از آب و منابع طبیعی در ایران، اظهار نمود: متاسفانه در قسمت های شمال و شرق استان استفاده بی رویه آب و خاک توسط کشاورزان و عشایر از منابع صورت می گیرد، غافل از این که این کار علاوه بر نابودی مراتع باعث نابودی منابع آبی و آسیب به  آبخوان ها نیز می شود.

     وی با بیان این که کشاورز باید بداند تا بهتر عمل کند، افزود: با استفاده از اطلاعات هواشناسی می توانیم با منابع کمتر آب و خاک و همزمان با ملاحظات زیست محیطی، محصول بهتر و با کیفیت تری تولید و در این راستا به کشاورز و جامعه خدمت بهتری ارائه نماییم.

     رضوی تصریح کرد: ما اطلاعات هواشناسی کشاورزی را به سازمان ها، شرکت ها و نهادهای مرتبط با کشاورز ارائه می نماییم تا از طریق تشکل های مسئول به کشاورزان در دورترین نقاط و مزارع برسد.

     در ادامه، محمدتقی رجایی رئیس سازمان تعاون روستایی استان بیان نمود: در گلستان بیش از 260 تشکل تعاونی و روستایی با بیش از 160 هزار نفر عضو در حوزه های مختلف کشاورزی، دامپروری، طیور و ... مشغول فعالیت هستند که انتظار می رود با استفاده مقتضی اطلاعات هواشناسی اطلاع رسانی به موقع هواشناسی و کاربرد آن کشاورزی پایدار شده، میزان تولید بالا رفته و اهداف اقتصاد مقاومتی حاصل خواهد شد.

     در بخش دیگری از این جلسه مدیران عامل شرکت های تعاونی استان گلستان متعهد شدند تا اطلاعات دریافتی از هواشناسی را از طریق بسترهای ارتباطی شامل تلگرام، پیامک، اپلیکیشن و ... به اطلاع کشاورزان تحت حوزه فعالیت خود برسانند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: