سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/08/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 6476
     احتمال آبگرفتگی در استان های غربی و جنوب غربی

     احتمال آبگرفتگی در استان های غربی و جنوب غربی

     سامانه بارشی که پنجشنبه بعدازظهر از سمت غرب وارد کشور می شود، طی روزهای پنج شنبه و جمعه ممکن است موجب سیلابی شدن مسیل ها و آب گرفتگی در استان های غربی و جنوب غربی گردد.

      

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظبفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به پیش بینی جو نسبتاً آرام طی روز چهارشنبه در اکثر نقاط کشور، تصریح کرد: به سبب سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نخواهد بود.

      

     وی در خصوص سامانه بارشی که پیش تر نسبت به ورود آن اطلاع رسانی شده بود، گفت: پنجشنبه بعدازظهر با ورود این سامانه بارشی از سمت غرب کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با رعدوبرق آغاز می شود.

      

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درخصوص گستره و شدت بارش در روزهای پنج شنبه و جمعه گفت: طی این مدت گستره بارش ها شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس و پاره ای از نقاط جنوب کشور را دربر می گیرد و بتدریج از شنبه به شمال شرق کشور می رسد. وظیفه ادامه داد: پنجشنبه 94/8/14در استان های کردستان، کرمانشاه ،‌ایلام و لرستان و جمعه 94/8/15 در استان های کردستان، ‌ایلام، کرمانشاه،‌ لرستان، خوزستان،‌ کهگیلویه و بویراحمد،‌ مرکزی و جنوب استان همدان بارش باران گاهی با رگبار و رعدو برق و وزش باد پیش بینی می شود و شدت بارش پنج شنبه در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان و جمعه در کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

      

     این مسئول نسبت به احتمال بروز آب گرفتگی یا سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در مناطق یاد شده هشدار داد و توصیه نمود: اقدام لازم برای حفظ ایمنی و کاهش خسارات احتمالی درنظر گرفته شود و تردد در مناطق مستعد بروز سیل با احتیاط لازم صورت پذیرد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه از کاهش تدریجی دما در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و سواحل شمالی کشور از شنبه خبر داد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 549,933,050
تعداد بازدید امروز : 217,909
تعداد بازدید دیروز : 350,296
تعداد بازدید این ماه : 6,601,232