سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/08/11
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 5048
     خروج سامانه بارشی از کشور در روز سه شنبه

     خروج سامانه بارشی از کشور در روز سه شنبه

     در روز سه شنبه پس از بارش پراکنده در بخش هایی از شمال شرق و دامنه های البرز شرقی، سامانه بارشی از کشور خارج می شود و به دنبال آن دما در اغلب مناطق کشور افزایش نسبی می یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظبفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان بر اساس خروجی آخرین مدل های هواشناسی بیان نمود: سامانه بارشی امروز (دوشنبه) در برخی نقاط شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از مرکز، شمال شرق و شرق سبب بارش باران و برف، وزش باد و در برخی مناطق موجب مه آلودگی خواهد شد.

     وی افزود: از اواخر دوشنبه از شدت فعالیت این سامانه کاسته شده و در روز سه شنبه تنها در بخش هایی از شمال شرق و دامنه های البرز شرقی بارش پراکنده رخ می دهد.

     مدیریت پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان این که سامانه بارشی روز سه شنبه از کشور خارج می شود، تصریح کرد: به دتبال خروج این سامانه،  در اغلب مناطق کشور دما بطور  نسبی افزایش می یابد.

     این مسئول خاطر نشان کرد: در بعد از ظهر دوشنبه به سبب جریانات مرطوب جنوبی، افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران، گاهی رعد و برق در استان هرمزگان، مناطق مرکزی و جنوبی کرمان، جنوب فارس، و برخی نقاط بوشهر و سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد و این شرایط در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز به صورت خفیف تر در جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

     احد وظیفه در خاتمه متذکر شد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به سبب سکون نسبی هوا، افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 549,526,995
تعداد بازدید امروز : 162,150
تعداد بازدید دیروز : 537,294
تعداد بازدید این ماه : 6,195,177