سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1394/08/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2006
     حضور مدیر کل هواشناسی گیلان در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران

     حضور مدیر کل هواشناسی گیلان در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران

      

     مدیرکل هواشناسی گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران گفت: زمستان امسال در استان گیلان، سرد با بارش برف در حد نرمال پیش بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان؛ بهمن کمانگر مدیر کل هواشناسی استان در گفتگوی ویژه خبری ساعت 20 شبکه باران در پاسخ به این سؤال که آیا زمستانی سرد مانند سنوات گذشته (83، 86 و 92) در گیلان به جهت پدیده ال نینو رخ خواهد داد، گفت: انتظار ما زمستانی سرد و دارای بارش برف در حد نرمال می‌باشد ولی نه به آن شدتی که در سایت‌های خارجی عنوان شده است.

     وی تصریح کرد: از آن جا که سازمان هواشناسی کشور امکان اطلاع‌ رسانی دو هفته‌ای برای پدیده‌های مختلف میان‌ مقیاس جوی را دارد، در نتیجه زمان مورد نیاز برای اطلاع‌رسانی به موقع به مردم و مسئولین جهت آمادگی لازم وجود دارد.

     بهمن کمانگر با بیان این که وقوع پدیده ال نینو بر روی آب و هوای کل کره زمین تغییراتی ایجاد می‌کند، توضیح داد: ال نینو یک پدیده جوی و اقیانوسی است که در منطقه حاره‌ای اقیانوس آرام رخ می‌دهد و در جریان وقوع این پدیده، الگوی جوی و دریایی آن منطقه دچار تغییرات قابل ملاحظه‌ ای می‌شود به طوری که جریانات جوی و دریایی کاملاً برعکس شده و دمای سطح آب در سواحل آمریکای جنوبی به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

     مدیر کل هواشناسی استان گیلان خاطر نشان کرد: تأثیر ال نینو در کشور بصورت دور پیوند بوده و در نتیجه بصورت مستقیم بر روی پدیده‌های مختلف تأثیرگذار نمی‌باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 564,673,279
تعداد بازدید امروز : 63,560
تعداد بازدید دیروز : 388,877
تعداد بازدید این ماه : 63,560