سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/11/17
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 453
     تقدیر از هواشناسی در آیین نکوداشت امدادگران و نجات‌گران حادثه کول‌جنو اشترانکوه

     تقدیر از هواشناسی در آیین نکوداشت امدادگران و نجات‌گران حادثه کول‌جنو اشترانکوه

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان، در چهارمین روز از دهه‌فجر انقلاب اسلامی،
     آیین نکوداشت امدادگران، نجات‌گران و ادارات دست اندرکار در حادثه تلخ سقوط بهمن در منطقه اشترانکوه و قله کول‌جنو شهرستان ازنا که منجر به گرفتار شدن تعدادی از کوهنوردان کشورمان شد، روز یکشنبه 15/11/96 در محل سالن همایش‌های هلال‌احمر شهرستان ازنا، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان ازنا و برخی خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه برگزار شد.

     در این مراسم ابعاد حادثه و راهکارهای جلوگیری از بروز حوادث مشابه مورد بحث قرار گرفت و عدم توجه گروه کوهنورد به اخطاریه‌های صادره هواشناسی مهم‌ترین عامل بروز این حادثه عنوان شد.

     در ادامه از تلاش و همکاری شبانه‌روزی هواشناسی شهرستان ازنا با اهداء لوح سپاس از طرف مدیر کل هلال احمر استان به مازیار قیصری رییس هواشناسی ازنا، تقدیر به عمل آمد.

     قیصری در حاشیه این مراسم گفت: با آغاز عملیات امداد و نجات، نقش پررنگ هواشناسی در صدور پیش‌بینی مخصوصاً در ارتفاعات اشترانکوه ،هماهنگی با کادر پروازی اعزامی به منطقه و ... عامل دقت و سرعت در عملیات جستجو را بیش از پیش آشکار ساخت و پرسنل هواشناسی ازنا در مدت امداد و نجات به‌صورت شبانه روزی با تمامی دستگاه‌های مربوطه همکاری داشتیم.

     لازم به ذکر است ۱۶ آذر ۱۳۹۶ با ریزش بهمن در منطقه اشترانکوه تعداد 9 کوهنورد جان باختند و ۶ کوهنورد دیگر زنده ماندند. اشترانکوه که به «آلپ ایران» شهرت دارد به طول حدود ۵۰ کیلومتر در سلسله کوه‌های زاگرس قرار دارد و ارتفاع بلندترین قله آن به ۴۱۵۰ متر می‌رسد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,400,825
تعداد بازدید امروز : 115,226
تعداد بازدید دیروز : 408,214
تعداد بازدید این ماه : 2,403,921