سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/13
     تعداد بازدید: 11018
     اطلاعیه شماره 72 دوشنبه مورخ 96/09/13

      بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی از روز سه شنبه تا اواسط وقت چهارشنبه دراستانهای ساحلی دریای خزر دمای هوا 4تا 8 درجه افزایش می یابد که بطور نسبی موجب افزایش نسبی سرعت باد در گیلان واردبیل خواهد شد و در برخی نقاط با وزش باد شدیدجنوبی همراه خواهد بود. روز چهارشنبه وزش باد در روی عراق شدت میگیرد که احتمالا موجب گردوخاک در این مناطق شده و در این صورت استانهای ایلام و خوزستان را تحت تاثیر قرار می دهد.
     از چهارشنبه شب یک سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور شده و بارش باران و برف همراه با وزش باد روز پنج شنبه نیمه غربی کشور را فرا می گیرد. روز جمعه با نفوذ جریانهای شمالی و هوای سرد در نیمه غربی کشور کاهش 5تا 10 درجه دما پیش بینی می شود و بعد از ظهر پنجشنبه بارش در سواحل غربی گیلان تشدید خواهد شد. روز جمعه بارش در استانهای ساحلی دریای خزر بویژه در مازندران تشدید می شود.
     بر این اساس وضع هوا در مناطق متاثر از این سامانه به ترتیب زیر پیش بینی می شود:
     پنج شنبه مورخ 96/09/16: بارش باران و برف درآذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان ،همدان، کرمانشاه، ایلام ، لرستان، چهارمحال وبختیاری و ارتفاعات زاگرس در غرب اصفهان، کهگیلویه وبویراحمد و شمال خوزستان که بارش در غرب و شمالغرب ابتدا  به شکل باران و سپس بتدریج با سرمایش هوا تبدیل به برف می شود و همچنین بارش قابل ملاحظه باران در گیلان، غرب مازندران از پنجشنبه شب.
     جمعه مورخ 96/09/17:  بارش باران در مناطق جلگه ای گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی دامنه های شمالی البرز و  بارش برف درخراسان شمالی، ارتفاعات البرز در شمال استانهای تهران، البرز و  سمنان.
     مهمترین تاثیر این سامانه بارش برف و کاهش قابل توجه دما از پنجشنبه تا شنبه می باشد که انتظار میرود کمینه دما در مناطق شمال غرب و غرب کشور در روز شنبه بین 5- تا 10- درجه سلسیوس برسد.
     وزش باد همراه با بارش برف ضمن ایجاد لغزندگی در جاده موجب کولاک برف بویژه در جاده های کوهستانی خواهد شد.  بنابراین رعایت ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در روزهای ذکر شده در جاده های کوهستانی شمال غرب، غرب و شمال کشور توصیه میشود.                                     

      فایل پیوست
      
     etela7253.72  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 401,198,311
تعداد بازدید امروز : 285,254
تعداد بازدید دیروز : 415,117
تعداد بازدید این ماه : 11,289,591