سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/09/08
     تعداد بازدید: 11414
     اطلاعیه شماره 69 چهارشنبه مورخ 96/09/08

       بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی از بعد ازظهر روز پنج شنبه با شمالی شدن جریان هوا در شمال کشور و گذر موج تراز میانی جو از سواحل غربی خزر ابرناکی و بارش باران شروع  می شود. بارندگی در روز جمعه در سواحل دریای خزر بخصوص مناطق میانی و شرق آن تشدید میشود و درارتفاعات البرز بارش به شکل برف خواهد بود. از جمعه تا شنبه گستره منطقه بارش بتدریج نوار شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی  را در بر خواهد گرفت.  در این مدت بتدریج کاهش دما در نیمه شمالی و شرق کشور قابل توجه خواهد بود و از بعد از ظهر پنج شنبه تا جمعه دمای هوا در نوار شمالی کشور (استانهای گلستان، مازندران و گیلان)2تا 8 درجه کاهش یافته و کمینه دما  در مناطق جلگه ای به 1 تا 3 درجه سلسیوس در روزهای شنبه و یکشنبه خواهد رسید. 
     درشمال شرق کشور در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از واخر وقت جمعه دمای هوا بین 6 تا 10 درجه کاهش یافته و  انتظار میرود کمینه دما طی روز شنبه تا دوشنبه صبح در این مناطق به 3- تا 6-  درجه سلسیوس برسد.
      براین اساس وضع هوای استانهای متاثر از این سامانه به ترتیب زیر پیش بینی می شود: 
      جمعه 96/9/10 :  بارش باران در مناطق جلگه ای گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف در دامنه های شمالی ارتفاعات البرز و همچنین در ارتفاعات شمالی استانهای البرز، تهران، سمنان و از اواخر جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و کولاک برف به سبب وزش باد و بارش برف در جاده های کوهستانی خراسان شمالی و شمال سمنان و جاده های کوهستانی البرز.
     افت دما و کولاک برف در جاده های کوهستانی مهمترین تاثیر این سامانه شمالی خواهد بود و از اواخر پنجشنبه تا روز شنبه برای تردد در جاده های کوهستانی البرز و شمال شرق کشور در مناطق یاد شده به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل زمستانی توصیه میشود.                               

      فایل پیوست
      
     etela6952.72  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 398,663,223
تعداد بازدید امروز : 74,800
تعداد بازدید دیروز : 461,494
تعداد بازدید این ماه : 8,754,503