سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/08/16
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 461
     برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم عمومی هواشناسی برای خبرنگاران اصفهانی

     برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم عمومی هواشناسی برای خبرنگاران اصفهانی

      اولین کارگاه تخصصی خبرنگاران در کشور به منظور آشنایی با مفاهیم عمومی در هواشناسی اصفهان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، در راستای اجرای سیاست‌های سازمان هواشناسی کشور مبنی بر توسعه هواشناسی کاربردی، اولین کارگاه یک روزه آشنایی با مفاهیم عمومی هواشناسی ویژه خبرنگاران روز یکشنبه مورخ ۹۶/۸/14 با حضور نمایندگان  اصحاب رسانه و ارباب جراید در محل سالن اجتماعات شهید مطهری اداره کل هواشناسی استان اصفهان برگزار شد.

      حاج بابایی معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به این‌که هواشناسی یکی از دستگاه‌های تخصصی است بر لزوم تربیت خبرنگاران تخصصی در در حوزه هواشناسی تاکید نمود و افزود:  با توجه به رسالت حرفه خبرنگاری به عنوان پل ارتباطی بین جامعه و سازمان ها و نهادها و لزوم ارتقاء سطح اطلاعاتی و آگاهی خبرنگاران، هدف  از برگزاری این کارگاه را آشنایی بیشتر ایشان نسبت به شرح وظایف و چگونگی ارایه خدمات هواشناسی به جامعه هدف عنوان کرد.

     در ادامه خانم سیدان کارشناس اداره پیش بینی و هشدار سریع در خصوص شرح وظایف پیش بینی و روش‌های پیش‌بینی در هواشناسی، پدیده‌های جوی و پایداری و ناپایداری‌ها و همچنین جبهه‌های پرفشار و کم فشار مطالب کاملی بیان نمود.

     اسدی مسئول تهک هواشناسی استان اصفهان نیز در مورد اقدامات انجام شده در حوزه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) توضیحاتی مبسوطی ارایه کرد و افزود: امروز فعالیت‌های هواشناسی کابر محور است و هواشناسی در تلاش است بر اساس نیازسنجی محصولاتی را که مورد نیاز جامعه و دستگاه ها است تولید نماید و خدمات خود را کاربردی کند.

     خانم ابونصر کارشناس اداره تحقیقات هواشناسی استان هم در پایان این کارگاه درخصوص خشکسالی و مبحث آلودگی هوا و نحوه سنجش و پایش آن مطالبی را ارائه نمود.

     در پایان به شرکت کنندگان در کارگاه گواهی حضور در دوره اعطاء شد. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 410,301,604
تعداد بازدید امروز : 167,044
تعداد بازدید دیروز : 418,653
تعداد بازدید این ماه : 7,888,730