سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1396/08/09
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 2189
     ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه 12 آبان

     ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه 12 آبان

     روزهای جمعه و شنبه 13 آبان 1396 با ورود یک سامانه بارشی در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل غربی دریای خزر و غرب کشور بارش آغاز می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با ورود توده گردوخاک از کشور عراق به مرزهای غربی کشور، طی سه شنبه 96/8/9 برای استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی وزش باد، گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی نمود.

     وی با اشاره به عبور امواج کوتاه تراز میانی جو در روز چهارشنبه 96/8/10، از رشد ابر همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خبر داد.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز پنجشنبه 96/8/11 با نفوذ جریان‌های خنک شمالی، برای سواحل دریای‌خزر، شاهد افزایش ابر، همراه با رگبار و رعدوبرق خواهیم بود و همچنین در این روز، ضمن تشدید بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، برای استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان و دامنه‌های جنوبی البرز غربی نیز افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش‌باد رخ می دهد. 

     وظیفه در خصوص سامانه بارشی که طی روزهای جمعه و شنبه از غرب کشور می‌شود، گفت: با ورود این سامانه در استان‌های واقع در غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر بارش باران، وزش باد گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 410,307,885
تعداد بازدید امروز : 173,325
تعداد بازدید دیروز : 418,653
تعداد بازدید این ماه : 7,895,011