سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/03/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 300
     نشست مدیران‌کل هواشناسی و راهداری حمل ونقل جاده‌ای استان گیلان

     نشست مدیران‌کل هواشناسی و راهداری حمل ونقل جاده‌ای استان گیلان  

     برای بررسی و شناسایی مسیرها و شریان‌های حیاتی در استان گیلان و به منظور پایش وضعیت جوی و نصب ایستگاه‌های جاده‌ای در این مناطق، مدیرکل هواشناسی استان گیلان جلسه مشترکی با مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان برگزار کرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس با بیان اینکه هواشناسی استان یک برنامه چند ساله برای توسعه  شبکه ایستگاه‌های هواشناسی در دستور کار دارد در همین راستا توجه به اهمیت توسعه شبکه ایستگاه‌های جاده‌ای در استان و پایش جوی مناطق پرتردد می‌تواند کمک شایانی به حمل ونقل جاده‌ای در زمینه مسافربری، بار و گردشگری در مسیرهای بین استانی و داخل استانی داشته باشد.

     این مقام مسؤل  بیان کرد با هم افزایی دو دستگاه برای انتخاب مکان‌های مناسب جهت نصب و راه اندازی ایستگاه‌های جاده ای می توان بخش قابل توجهی از چالش‌ها و مشکلات جاده های استان را برطرف کرد.

     یوسف شجاعی رئیس شبکه پایش هواشناسی نیز مشخص شدن اولویت‌های هر دو دستگاه را برای بهره برداری حداکثری از ایستگاه‌های جاده‌ای را در این خصوص با اهمیت قلمداد کرد و مقرر شد در این مورد جلسه مشترکی با حضور کارشناسان دومجموعه در این خصوص برگزار گردد.

     محمدرضا نازک‌کار مدیرکل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان ضمن ابراز خورسندی از برگزاری این جلسه، شناسائی اهداف مشترک در امر توسعه ایستگاه‌های هواشناسی جاده ای و ارائه خدمت رسانی بیشتر به مردم و رانندگانی که در جاده های مهم استان به حمل و نقل بار و مسافر اشتقال دارند و همچنین گردشگران را بیسار حائز اهمیت دانست و بیان داشت این اقدام گام مهمی در ارتقاء ایمنی جاده های استان خواهد بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 521,461,826
تعداد بازدید امروز : 287,329
تعداد بازدید دیروز : 325,208
تعداد بازدید این ماه : 8,597,470