سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 414
     مردم و مسئولین به توصیه‌های هواشناسی توجه بیشتری داشته باشند

      مصاحبه مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با روزنامه زاینده رود

     مردم و مسئولین به توصیه‌های هواشناسی توجه بیشتری داشته باشند

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان  با بیان این مطلب افزود:  با توجه به بررسی نقشه های پیش آگاهی و پیش یابی در فصل بهار شاهد بارش های خوبی خواهیم بود که می‌طلبد مسئولین و مردم توجه بیشتری به توصیه های هواشناسی داشته باشند.

     خورشیدی بیان کرد: در  بارش های اخیر بارش ها بیشتر در مناطق غرب و جنوب غرب بوده و در هفته آتی دامنه این بارش ها به مناطق شرق و شمال شرق استان نیز کشیده خواهد شد و به لحاظ اینکه این مناطق بیشتر مستعد سیلابی شدن هستند می بایست با مدیریت صحیح مقدار خسارات ناشی از سیل را به حداقل برسانیم.

     وی گفت: سازمان هواشناسی یک سازمان علمی است و با توجه به اینکه علم دائماً در حال تغییر است ماهم باید خودمان را همسو با آن ارتقا دهیم و تمام کوشش ما  این است که بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری را تا حدامکان ارتقاء داده و بتوانیم با استاندارد های روز دنیا برابری کنیم.

     وی در ادامه به بارندگی های اخیر اشاره کرد و گفت: بارش های اخیر که در سطح کشور اتفاق افتاد تماماً منشاء علمی داشته و تغییرات آب و هوایی باعث بروز آن گردید و عوامل انسانی همانند باروری ابرها  در آن دخل و تصرف نداشته است.

     مدیرکل هواشناسی اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه زاینده رود درخصوص پروژه باروری ابرها اشاره کرد: هواشناسی درخصوص انجام این پروژه به دلیل اینکه هزینه های گران آن نسبت به آورده اش بسیار ناچیز است اعتقاد چندانی ندارد. و برخی از سازمان های مانند وزارت نیرو این طرح را به صورت مطالعاتی انجام داده است. و بیشتر منشاً محلی و خرد مقیاس دارد.

     خورشیدی در پایان گفت: اقلیم و آب و هوا پیرامون ما دائماً دست خوش تغییرات شده و ما می بایست اجازه دهیم طبیعت کارش را انجام داده و در روند آن دخل و تصرف نکنیم. در سنوات گذشته  دارای فقر بارشی شدید بودیم و امید واریم بارش های اخیر و آتی در فصل بهار بتواند تاحدی جبران کم آبی های گذشته را بنماید. 

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 499,996,999
تعداد بازدید امروز : 322,619
تعداد بازدید دیروز : 344,374
تعداد بازدید این ماه : 8,247,550