سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 391
     گفت‌‌و‌گوی مدیرکل هواشناسی سیستان‌وبلوچستان با صداوسیما و هشدار نسبت به بارش سنگین

     گفت‌‌و‌گوی مدیرکل هواشناسی سیستان‌وبلوچستان با صداوسیما و هشدار نسبت به بارش سنگین
     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز استان با تأکید بر فعالیت سامانه بارشی قوی در استان، نسبت به جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های محلی هشدار داد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی هواشناسی و مدل های عددی؛ فعالیت سامانه بارشی از شنبه 1398/1/24 در استان تقویت شده و از صبح یکشنبه تا صبح دوشنبه 1398/1/28 به اوج خود می رسد.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به وقوع بارش سنگین باران در اکثر نقاط استان، به خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های محلی پرداخت و گفت: توصیه می شود شهروندان استان از ترددهای غیر ضروری در زمان فعالیت سامانه بارشی خودداری کنند و در این مدت در مسیر رودها قرار نگیرند و همچنین از محل‌های آبگیر و رودخانه‌های فصلی دوری بجویند.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از مردم خواست اطلاعات هواشناسی را از مبادی رسمی پیگیری کنند چراکه گاهی مشاهده می شود اطلاعات نادرست و ناقصی در فضای مجازی دست به دست می شود.

     حیدری تصریح کرد: توصیه اکید می شود مردم استان اطلاعات دقیق مربوط به آخرین وضعیت سامانه بارشی استان را از طریق سایت اداره کل هواشناسی استان یا  رسانه های رسمی کشور نظیر صدا و سیما دنبال نمایند.

     وی ادامه داد: در روزهای اخیر از 35 نقطه استان گزارش بارندگی شده که بیشینه بارش ها با میزان 20 میلیمترمربوط به ایستگاه خودکار هواشناسی شهر سوران در جنوب شرق استان بوده است.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تا این موقع از سال زراعی نسبت به شرایط نرمال 19 میلیمتر کسری بارش داشته است، گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون 79.6 میلیمتر باران در استان باریده که معادل 70 درصد بارندگی های سالانه استان است.

     حیدری اضافه کرد: انتظار می رود با فعالیت سامانه بارشی جدید، بخش قابل توجهی از کسری بارندگی های استان تأمین شود و به شرایط نرمال و بیش از نرمال برسیم.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 500,011,061
تعداد بازدید امروز : 336,681
تعداد بازدید دیروز : 344,374
تعداد بازدید این ماه : 8,261,612