سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/01/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 729
     حضور استاندار هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان

      حضور استاندار  هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان

     برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان     

     به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در پی صدور اطلاعیه ی شماره 4 مورخ 18/01/98 و اخطاریه شماره 2 ، مورخ 21/01/98 موضوع پیش بینی وضعیت جوی و دریایی روزهای آتی و  بنا به پیشنهاد این مدیریت مبنی برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران دراین اداره کل ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان به همراه هیأتی متشکل از مدیران کل مجموعه ی استانداری، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و جمعی از اصحاب رسانه در مجموعه هواشناسی استان هرمزگان حضور یافتند.

     طی این حضور استاندار هرمزگان  و هیأت همراه ابتدا از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک فرودگاه بندرعباس بازدید و ضمن معرفی انواع ادوات و ایستگاه های هواشناسی مختلف برای ایشان و همراهان از نزدیک با کلیه فرآیندهای مربوط به سنجش و پایش در ایستگاه های هواشناسی سینوپتیک سطح زمین و جوبالا  آشنا شدند و در بازدید از تأسیسات و تجهیزات اتاق گاز ایستگاه جو بالا از نزدیک در جریان روند تولید انواع گزارشات جوی و انتشار آن از طریق شبکه ایستگاه های هواشناسی کشور و نیز برنامه‌های مراقبت جهانی هوا و شبکه بین المللی و نحوه مبادله داده ها  و کاربرد بلادرنگ آن در بخش هایی نظیر هوانوردی و دریانوردی آشنا شدند.

     در ادامه به منظور برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و بازدید از مرکز مانیتورینگ پیش‌بینی به اتفاق همراهان در ساختمان اداره کل حضور یافته و به تفصیل به تشریح کلیه فرآیندهای منتهی به تولید انواع پیش بینی های وضعیت جوی و دریایی در مقیاس های زمانی مختلف، همچنین نحوه صدور پیش بینی، پیش‌آگاهی، اطلاعیه، اخطاریه و توصیه‌های فنی هواشناسی کاربردی متناسب با نیاز کاربران نهایی از گروه‌های کاربری مختلف در پهنه های خشکی و دریا در سطح در جامعه  پرداخته شد.

     در ادامه  ضمن بررسی کلیه مدل های عددی  و الگوهای پیش بینی ، پیش بینی وضعیت رفتارهای جوی و دریایی نواحی مختلف استان  طی روزهای آتی  به تفصیل تشریح و به سوالات اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران و نیز اصحاب رسانه پاسخ های لازم ارائه شد.

     گفتنی است در گزارش رئیس اداره پیش بینی این اداره کل آمده است، سامانه بارشی از صبح روز شنبه 24/1/98 فعالیت خود را از سمت غرب استان آغاز و به تدریج نواحی مرکزی، شرقی و شمال استان و جزایر را در برخواهد گرفت. بر این اساس حداکثر شدت بارش مربوط به نواحی شرقی و شمالی استان طی بازده زمانی ظهر شنبه تا بعدازظهر یکشنبه خواهد بود . گفتنی است در مدت زمان مذکور کلیه نواحی استان از بارش این سامانه بهره مند خواهند شد.

     شایان ذکر است ، در این دیدار، دکتر همتی استاندار هرمزگان ضمن ابلاغ مراتب تقدیر و سپاس و اظهار رضایت از عملکرد مدیریت و بدنه کارشناسی مجموعه از هواشناسی به عنوان یکی از اجزاء اصلی، مهم و عملیاتی در بدنه دولت نام برده  و از خدمات هواشناسی بعنوان یکی از حیاتی ترین و ضروری ترین خدمات به جامعه در جمیع حوزه ها نام برد.   

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,677,609
تعداد بازدید امروز : 53,370
تعداد بازدید دیروز : 128,247
تعداد بازدید این ماه : 1,305,135