سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 817
     اختلال در تردد جاده‌ای

     اختلال در تردد جاده‌ای

     بارش باران و برف موجب اختلال تردد جاده‌ای در دامنه‌های شمالی زاگرس، دامنه‌های البرز، شمال‌شرق کشور، شرق سواحل دریای خزر و نوار شرقی کشور می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، یکشنبه 1397/11/14 در اغلب مناطق کشور به غیر از جنوب غرب، بارش پیش‌بینی نمود و افزود: در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق بارش به شکل برف و در استان‌‌های جنوبی همراه با رعد و برق است و بتدریج در بعدازظهر از شدت آن در نوار غربی کاسته خواهد شد.

     وی با توجه به شدت بارش در استان هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان نسبت به آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن آن‌ها هشدار داد.  

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، گفت: بارش باران و برف در استان‌‌های واقع در دامنه‌های شمالی زاگرس، دامنه‌های البرز و شمال‌شرق کشور موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای می‌‌شود و دید افقی نیز با توجه به بارش برف و مه گرفتگی در مناطق کوهستانی کاهش خواهد یافت.

     وظیفه افزود: این وضعیت روز دوشنبه 1397/11/15 برای شرق سواحل دریای خزر و نوار شرقی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

     وی تصریح نمود: روز سه‌شنبه 1397/11/16 فعالیت این سامانه به شکل بارش پراکنده باران و برف در شمال شرق کشور بوده و بتدریج از کشور خارج خواهد شد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور باتوجه به پایداری جو در روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور، از افزایش غلظت آلاینده‌‌ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.  

     این مسئول با اشاره به وزش باد شدید در روزهای یکشنبه و دوشنبه در سیستان و بلوچستان، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق کرمان نسبت به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق یاد شده هشدار داد و افزود: در این مدت در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که با توجه به بارش برف می‌تواند موجب کولاک در نقاط کوهستانی این مناطق شود.

     وظیفه روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و از بعدازظهر یکشنبه تا ظهر سه‌شنبه خلیج‌فارس، بویژه مناطق مرکزی و شرقی آن را مواج پیش‌بینی نمود.

     وی خاطرنشان کرد: روز یکشنبه در استان‌‌های واقع در سواحل دریای خزر و روز دوشنبه در شمال شرق کشور دمای هوا بین 6 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,161,681
تعداد بازدید امروز : 284,296
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 2,164,777