سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 840
     کاهش دما/ آبگرفتگی معابر

     کاهش دما/ آبگرفتگی معابر

     یکشنبه و دوشنبه 14 و 15 بهمن 1397 در مناطقی از کشور آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها پیش‌بینی شده است و روز یکشنبه در سواحل خزر و شمال غرب کشور و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سایر مناطق کشور دما 6 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.
     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به رگبار و رعدوبرق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها طی یکشنبه 97/11/14 در نیمه جنوبی فارس، استان هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، افزود: دراستان‌های گیلان، مازندران، گلستان آبگرفتگی معابر  و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف دور از انتظار نیست.

     وظیفه با توجه به پیش‌بینی رگبار و رعد و برق و  آبگرفتگی معابر طی دوشنبه 97/11/15 در شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و بارش برف و باران در خراسان رضوی، به هموطنان عزیز در جنوب و جنوب شرق کشور توصیه نمود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه ها  خودداری کنند و به علت احتمال بارش  تگرگ در مناطق مستعد، احتیاط لازم برای کاهش خسارت به عمل آید.

     وی از کاهش 6 تا 10 درجه‌ای دما در روز یکشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و در استان‌های ساحلی دریای خزر و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سایر مناطق کشور خبر داد. 

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه در شمال سیستان وبلوچستان، جنوب خراسان‌جنوبی، شرق یزد و شرق کرمان وزش باد شدید و احتمال باد و گرد وخاک را پیش‌بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,154,551
تعداد بازدید امروز : 277,166
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 2,157,647