سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/08
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 459
     کاهش دید و کیفیت هوا در شرق و جنوب‌شرق کشور

     کاهش دید و کیفیت هوا در شرق و جنوب‌شرق کشور

     دوشنبه و سه‌شنبه 8 و 9 بهمن 1397 در مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور، کیفیت هوا و دید یه سبب خیزش گرد و خاک، کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی دوشنبه 1397/11/8 در کل نیمه غربی کشور، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و غربی و بارش پراکنده در مناطقی از شمال‌شرق کشور، اظهار نمود: در این روز بیشینه بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، شمال تهران، همدان، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد و از اواخر وقت دوشنبه با کاهش دما در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و مناطق شمالی کردستان بارش برف آغاز می‌شود.

     وی با بیان اینکه سه‌شنبه 1397/11/9 بتدریج از جنوب غرب و غرب بارش‌ها کاهش یافته و بخش‌هایی از مرکز، جنوب، شرق و شمال‌شرق کشور را دربر خواهد گرفت، افزود: بیشینه بارش سه‌شنبه در جنوب شرق لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب استان فارس، شمال استان بوشهر و سواحل شرقی دریای خزر می باشد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: بارش در ارتفاعات، محورهای مواصلاتی و گردنه‌های شمال‌غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی در لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بصورت برف و کولاک است و احتمال رخداد پدیده بهمن نیز وجود دارد.

     این مسئول یادآور شد: طی دوشنبه و سه‌شنبه 8 و 9 بهمن 1397 وزش باد شدید در مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور باعث خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود و شدت بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های واقع در جنوب غرب و غرب؛ آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها را در پی خواهد داشت.

     وطیفه تصریح نمود: این سامانه چهارشنبه 1397/11/10 در مناطقی از شرق، شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بتدریج از شمال شرق از ایران خارج می‌شود.

     وی با توجه به مواج و طوفانی بودن مرکز و غرب خلیج فارس طی دوشنبه و اوایل وقت سه‌شنبه، افزود: دریای خزر نیز از بعدازظهر دوشنبه متلاطم می‌شود و سه‌شنبه و چهارشنبه نیز مواج است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,148,225
تعداد بازدید امروز : 270,840
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 2,151,321