سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/11/07
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 822
     بارش در نیمه غربی و وزش باد شدید در غالب مناطق کشور

     بارش در نیمه غربی و وزش باد شدید در غالب مناطق کشور

     روز دوشنبه 1397/11/8 در نیمه غربی کشور، دامنه‌های البرز مرکزی و مناطقی از شمال شرق سامانه بارشی فعال است و بیشینه بارش در 16 پیش‌بینی شده است. روز سه‌شنبه 1397/11/9 در غالب مناطق کشور بویژه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به ورود سامانه بارشی در روز یکشنبه 1397/11/7 از جنوب غرب و غرب کشور و آغاز افزایش ابر، بارش باران و برف و وزش باد شدید در این مناطق، گفت: بتدریج با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران می‌رسد.

     وی شدت بارش را روز یکشنبه در ایلام، لرستان، شمال خوزستان، کرمانشاه، غرب کردستان، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب آذربایجان غربی عنوان نمود.

     وطیفه با بیان اینکه دوشنبه 1397/11/8 این سامانه در کل نیمه غربی کشور و دامنه‌های البرز مرکزی بصورت پراکنده در مناطقی از شمال شرق فعال می‌باشد، افزود: بیشینه بارش در این روز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، شمال تهران، همدان، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس می‌باشد.

     وی خاطر نشان کرد: در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف و کولاک؛ در استان‌های واقع در جنوب غرب و غرب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد، بارش تگرگ و احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها پیش‌بینی می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: بتدریج از بعدازظهر دوشنبه با شمالی شدن جریان‌ها بر روی دریای خزر بارش در نیمه غربی سواحل آغاز می‌شود و شدت بارش‌ها بر روی استان گیلان می‌باشد.

     به گفته این مسئول، روز سه‌شنبه 1397/11/9 گستره بارش‌ها بخش‌هایی از شمال‌شرق، شرق، سواحل دریای خزر و جنوب کشور را دربر خواهد گرفت و بتدریج از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کشور کاسته خواهد شد.

     وظیفه با اشاره به وزش باد شدید در روز سه‌شنبه در غالب مناطق کشور بویژه در شرق و جنوب شرق نسبت به خیزش گرد و خاک در شرق و جنوب شرق هشدار داد و تصریح نمود: این سامانه چهارشنبه 1397/11/10 بتدریج ار نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

     وی بعدازظهر یکشنبه، دوشنبه و اوایل وقت سه‌شنبه شمال و غرب خلیج‌فارس را مواج و طوفانی و دریای خزر را سه‌شنبه مواج پیش‌بینی نمود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خاتمه گفت: از بعدازظهر یکشنبه تا بعدازظهر دوشنبه افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود و طی این مدت در گیلان و اردبیل وزش باد شدید رخ خواهد داد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 471,161,372
تعداد بازدید امروز : 283,987
تعداد بازدید دیروز : 436,190
تعداد بازدید این ماه : 2,164,468