سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 968
     افزایش ارتفاع موج در خلیج‌فارس و خزر

     افزایش ارتفاع موج در خلیج‌فارس و خزر

     از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه 1397/10/21 ارتفاع موج در خلیج‌فارس به حدود یک ونیم تا سه متر و طی روز پنجشنبه در دریای خزر به حدود یک تا دو متر می‌رسد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 1397/10/19 در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، بخش‌هایی از مرکز، غرب فارس، شمال بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و برخی مناطق یزد؛ ابرناکی و بارش باران در برخی مناطق رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش‌بینی نمود و افزود: در این روز در سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد.

     وی با اشاره به خاتمه بارش در روز پنجشنبه 1397/10/20 در نیمه غربی و مرکز کشور، تصریح نمود: در همین روز برای استان‌های شرق شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و بخش‌هایی از خراسان رضوی بارش باران و برف پیش‌بینی می شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشوربا بیان این‌که سامانه بارشی اواخر وقت پنجشنبه از کشور خارج خواهد شد، در روز جمعه 1397/10/21 برای غالب مناطق کشور آسمانی صاف پیش بینی نمود.

     به گفته این مسئول، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران، سمنان و برخی مناطق نیمه شرقی کشور، همچنین روز چهارشنبه در غرب سواحل و استان اردبیل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

     وظیفه در خصوص مواج بودن خلیج فارس و دریای خزر گفت: از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه، به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس مواج پیش بینی می شود که ارتفاع آن به حدود یک ونیم تا دو و نیم متر و در بعضی ساعات به سه متر خواهد رسید و طی روز پنجشنبه، ارتفاع موج در دریای خزر به حدود یک تا دو متر خواهد رسید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 597,191,700
تعداد بازدید امروز : 125,930
تعداد بازدید دیروز : 121,259
تعداد بازدید این ماه : 1,819,226