سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/18
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1243
     بارندگی در نوار غربی، شرق و شمال‌شرق کشور

     بارندگی در نوار غربی، شرق و شمال‌شرق کشور

     چهارشنبه 19 دی 1397 تمام نوار غربی، دامنه‌های البرز غربی، برخی مناطق مرکز، شرق و شمال‌شرق کشور بارش داریم و روز پنجشنبه با کاهش فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور؛ وزش باد شدید در نیمه شرقی و کاهش دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، در خصوص سامانه بارشی که سه‌شنبه 1397/10/18 از جنوب‌غرب وارد کشور می‌شود، گفت: با ورود این سامانه در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و لرستان بارش آغاز می‌شود و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به شکل برف می‌باشد.

     وی افزود: در غرب سواحل دریای خزر و استان اردبیل به سبب وزش باد جنوبی افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، چهارشنبه 1397/10/19 این سامانه به تمام نوار غربی، دامنه‌های البرز غربی در استان‌‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، برخی مناطق مرکز، شرق و شمال‌شرق کشور گسترش می‌یابد که در غرب کردستان، آذربایجان‌غربی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شرق خوزستان، شمال استان‌های اصفهان و یزد و جنوب خراسان رضوی بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

     وظیفه با توجه به بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها طی چهارشنبه در جنوب کهگیلویه‌و‌‌بویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان، به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه نمود از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری نمایند.

     وی با بیان این‌که از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه 1397/10/20 فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور کاهش می‌یابد، تصریح نمود: با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر، در استان‌های واقع در سواحل شرقی دریا، دامنه‌های البرز شرقی و شمال‌شرق کشور بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

     وطیفه خاطرنشان کرد: طی این روز در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران، سمنان و برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در نوار شمالی کشور کاهش حدود 4 تا 7 درجه‌ای دما رخ می‌دهد.

     شایان ذکر است این سامانه بعدازظهر پنجشنبه از کشور خارج می‌شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 597,193,831
تعداد بازدید امروز : 128,061
تعداد بازدید دیروز : 121,259
تعداد بازدید این ماه : 1,821,357